• Farmactive Silver

Farmactive Silver Spray 125 ml

45.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 dni
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Kurier 16
Kurier (Pobranie) 25
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 605262226

Zostaw telefon

Farmactive Silver Spray spray jest preparatem w postaci sproszkowanej.Zawiera srebro koloidalne oraz sól sodową kwasu hialuronowego.

Srebro koloidalne posiada właściwości antybakteryjne, dzięki czemu zabezpiecza ranę przed infekcją i przeciwdziała rozwojowi zakażenia nawet w przypadku stosowania tradycyjnych opatrunków z gazy.

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, który znajduje się w tkance łącznej ludzkiego ciała. Wpływa na utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci na powierzchni skóry. podczas procesu gojenia rany nawilżające właściwości kwasu hialuronowego wspomagają fizjologiczne ruchy komórek oraz pobudzają dyfuzje molekuł rozpuszczalnych w wodzie.

Srebro oraz kwas hialuronowy w preparacie zostały wzbogacone na o lekki kaolin i dwutlenek krzemu, posiadające właściwości absorpcyjne zatrzymujące wysięk w swojej strukturze, co zapewnia odpowiednie środowisko gojenia rany..

 

WSKAZANIA:

- skaleczenia

- otarcia

- rany oparzeniowe

- odleżyny, owrzodzenia

- zespół stopy cukrzycowej

- ochrona przed drażniącym działaniem moczu

 

SPOSÓB UŻYCIA:

Przemyć dokładnie powierzchnię rany (np. preparatem Microdacyn). Wstrząsnąć silnie opakowanie i rozpylić preparat trzymając opakowanie pionowo z odległości 10-15 centymetrów tak, aby pokryta została cała powierzchnia urazu.

Proces przeprowadzić w miarę możliwości szybko, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zbędnych ilości substancji w powietrzu.

Następnie ranę przykryć gazą lub opatrunkiem specjalistycznym. W zależności od potrzeb, ilości wysięku i rodzaju rany, zabieg należy powtarzać 1-2 dziennie.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:

Środek przeznaczony do tymczasowego użytku zewnętrznego. Zaleca się stosowanie środka nie dłużej niż cztery tygodnie.

W przypadku braku postępów w leczeniu, pojawieniu się infekcji lub innych zmian patologicznych należy przerwać terapię. Preparatu nie należy połykać.

Nie stosować na rany zakażone, na powierzchnię błon śluzowych oraz w ich pobliżu (oczy, usta, genitalia itd.)

Unikać ekspozycji na słońce leczonego miejsca.

Nie stosować w przypadku alergii lub nadwrażliwości na któryś ze składników preparatu.

U kobiet w ciąży zaleca się stosowanie pod opieką lekarza.

Preparat przechowywać z dala od promieni słonecznych.

Preparat w nienaruszonym opakowaniu posiada 3 letni okres przydatności do użycia.

Skład:

Srebro koloidalne, sól sodowa kwasu hialuronowego, lekki kaolin, dwutlenek tlenek krzemu, neutralne składniki rozpylające.

 

 

 


Podpis
E-mail
Zadaj pytanie